Obwieszczenie Burmistrza Kcyni znak: RR.6220.2.2025 z dnia 03 września 2026 r. w sprawie udziału społeczeństwa w postępowaniu dotyczącym oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia pn.: "Budowa instalacji fotowoltaicznej na terenie działki 123/3 w miejscowości Dobieszewo".
Kcynia, dnia 03 września 2026 r.
RR.6220.2.2025
OBWIESZCZENIE
o udziale społeczeństwa w postępowaniu
Zgodnie z art. 33 ust. 1, w związku z art. 79 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 670 ze zm.) w związku z prowadzonym postępowaniem administracyjnym na wniosek z dnia 20 lutego 2025 r. Grzegorz i Alicji Kubacha, zam. Poznań, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji przedsięwzięcia,
ZAWIADAMIAM
o udziale społeczeństwa w postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji przedsięwzięcia pn.: „Budowa instalacji fotowoltaicznej na terenie działki 123/3 w miejscowości Dobieszewo”.
Ponadto informuję, iż organem właściwym do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, jak również do rozpatrzenia uwag i wniosków w toczącym się postępowaniu jest Burmistrz Kcyni.
W ramach postępowania Pełnomocnik Inwestora przedłożył raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Realizację przedsięwzięcia uzgodnił Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, postanowieniem znak: WOO.4221.398.2025.PS1.7 z dnia 31 sierpnia 2026 r.
Ponadto planowane zamierzenie, na wcześniejszym etapie postępowania zaopiniował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią pismem znak: NNZ.9022.3.11.2025 z dnia 24 kwietnia 2025 r. oraz Dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Inowrocławiu, pismem znak: DI.ZZŚ.4901.90.2025.AM z dnia 25 marca 2025 r.
Jednocześnie zawiadamiam wszystkich zainteresowanych o możliwości zapoznania się z dokumentacją sprawy w tym z raportem o oddziaływaniu na środowisko oraz o możliwości składania uwag i wniosków w terminie od dnia 04 września 2026 r. do dnia 05 października 2026 r. w siedzibie Referatu Rolnictwa Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Kcyni przy ul. Dworcowej 8, pok. 5 w godzinach pracy Urzędu.
Złożone uwagi i wnioski zostaną rozpatrzone przez Burmistrza Kcyni przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.